בעל המאה הוא בעל הדעה - יישום תובנות מהאנשים הבריאים בעולם

תקציר ההרצאה שתתקיים ביום שישי ה- 12.10 מרכז דוהל ת"א, במסגרת כנס 'להקדים תזונה לתרופה' 2012!

מדע הבריאות והתזונה נשען בעיקר על חקר מחלות וכישלונות. חקר האנשים הבריאים ביותר בעולם מציע כיוון הסתכלות חדש ורלוונטי, אשר מטיל בספק כמה אקסיומות מוכרות, ומציע כמה כיוונים חדשים ופרקטים כיצד לשפר את הבריאות ולשמור עליה.

המושג "אנטי-אייג'ינג" מקבל משמעות אחרת כאשר פוגשים בגובה העיניים אנשים שמגיעים בריאים לחלוטין לגיל מאה, ונהנים מהחיים בצורה שכולנו חולמים עליה בגיל זה. בהרצאה "נפגוש" את אותם אנשים, נחפש אחר המכנה המשותף שלהם, ונבדוק מה מכל התובנות ניתן ליישם בחיים שלנו כאן בישראל.

ההרצאה מתבססת על למידה מתמשכת של נושא זה מזה כעשור, יחד עם מסע חקר אישי של המרצה בישראל ובסרדיניה שבאיטליה. ההרצאה עצמה בכנס תתרחש כיומיים לאחר שהמרצה יחזור ממסע נוסף לסרדיניה.

אודות המרצה: אופיר פוגל RNa נטורופת

מרצה בכיר ואחראי על לימודי קליניקה-סטאז' במסלול לימודי נטורופתיה.

מחבר הספר: "הלב – המדריך המלא לבריאות ולשיקום" יחד עם פרופ' רפאל קרסו.

עובד כעשר שנים במרפאת שיר"מ, בי"ח "אסף הרופא". במסגרת בית החולים העביר יחד עם ד"ר דני קרת סדנאות בשיטת פרופ' דין אורניש לפתיחת עורקים סתומים.

ממפתחי שיטת CALM  - סדנה להורדת לחץ דם והפחתת תרופות. ממובילי המחקר הרפואי שנערך בבית החולים אשר הוכיח את יעילות הסדנה: 70% ממשתתפי הסדנה הפחיתו טיפול תרופתי בלחץ דם והפחתה בגורמי סיכום קרדיו-ואסקולרים נוספים.

חוקר אריכות חיים בריאה מזה כעשור. פרויקט בשם "מאה שנים של בריאות" נערך בשיתוף עיתון "לאישה" ופורסם בהרחבה בעיתון וב - YNET.

מטפל בתל אביב. מטפל ומעביר סדנאות בישוב תובל שליד כרמיאל.

מייסד אתר 'המרכז לבריאות הלב': www.heartcenter.co.il


Go Back  Print  Send Page